۱۴۰۳ شنبه ۲ تير
مركز مشاوره دانشجويي
 درباره مرکز:
 
مرکز مشاوره دانشگاه اصفهان با هدف ارتقاء سطح بهداشت روانی دانشجویان و پیشگیری از بروز و شیوع آسیب های روانی خدمات خود را در بخش های متعدد و متنوع به شرح ذیل به دانشجویان ارائه می دهد.

بخش مشاوره
انجام مشاوره در زمینه های تحصیلی، شغلی، ازدواج و خانواده، عاطفی – روانی، حقوقی،ژنتیک و مشاوره مذهبی از جمله مهم ترین فعالیت های مرکز است که در مرکز ، خوابگاهها و دانشکده ها و با حضور بیش از ۳۰ مشاور و روان شناس صورت می گیرد. علاوه بر کادر تخصصی مشاوره مرکز از حضور روانپزشکان برای خدمات رسانی هرچه مطلوب تر به دانشجویان بهره مند است.

بخش آموزش
آموزش به دانشجویان در قالب کارگاههای آموزشی درزمینه های مختلفی مثل رشد شخصی، آموزش مهارت های زندگی، مهارت های تحصیلی، آموزش پیش از ازدواج، مهارت های شغلی و کاریابی یکی دیگر از فعالیت های محوری مرکز مشاوره است که طی هر ترم تحصیلی به صورت زمان بندی شده و با حضور اساتید مجرب در زمینه های مذکور انجام می شود.

بخش پژوهش
شناسایی آسیب های روانی دانشجویان و پیشگیری از شیوع آنها یکی از اهداف بخش پژوهش است. اجرای پرسشنامه سنجش سلامت روان دانشجویان جدید الورود هرساله با همکاری دفتر مرکزی مشاوره وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای بررسی وضعیت سلامت روان دانشجویان جدید الورود انجام می گیرد و لازم است دانشجویان جدید الورود در اجرای آن نهایت همکاری را داشته باشند.

بخش سنجش
انجام آزمونهای روانی و شخصیتی ونیز رغبت سنجهای تحصیلی_ شغلی از فعالیتهای این بخش است.

بخش نشریات
تهیه بروشورهای متعدد آموزشی در زمینه های استرس، مهارت های زندگی، عزت نفس خواستگاری و ازدواج و ... از فعالیت های بخش نشریات است. همچنین نشریه پیام مشاورکه از سوی دفتر مرکز ی تهیه می گردد هر ماه در دانشکده ها و خوابگاه ها توزیع می شود.
مددکاری اجتماعی
یکی دیگر از بخش های فعال مرکز مددکاری اجتماعی است که به تناسب مشکلات تحصیلی، روانی،خانوادگی و اقتصادی دانشجویان ارائه خدمات می شود.

موارد خاص
آن عده از دانشجویانی که به دلیل مشکلات روانشناختی دچار افت تحصیلی و در نتیجه اخراج از دانشگاه می شوند،با مراجعه به این بخش می توانند خدمات لازم را دریافت نمایند.

کتابخانه و سمعی بصری
امانت کتاب و CD و نوارهای آموزشی از فعالیت های این بخش است. دانشجویان می توانند با مراجعه به مرکز مشاوره کتب مورد نیاز در زمینه بهبود وضعیت روانی خود را به امانت بگیرند.

مشاوره تلفنی
مرکز مشاوره برای پاسخگویی به سؤالات دانشجویان با شماره ۱-۳۷۹۳۴۱۳۰ در اوقات اداری راهنمایی تلفنی انجام می دهد.

مشاوره نابینایان
دانشگاه اصفهان به دانشجویان روشندل خدمات آموزشی مانند تهیه کتب گویا، آماده سازی متون به خط بریل، تبدیل کتب به نوار، CD و فایل های کامپیوتری ارائه می دهد. این مرکز که دارای امکانات پیشرفته ای در این زمینه است در دانشکده علوم تربیتی مستقر گردیده است.
تاریخ به روزرسانی:
1402/11/14
تعداد بازدید:
186
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان، حوزه معاونت آموزشی، دفتر پذیرش دانشجویان بین المللی
کدپستی: 8174673441
Powered by DorsaPortal