۱۴۰۳ يکشنبه ۲۴ تير

سامانه صفحات خانگي

قابل توجه اعضاء محترم هیئت علمی
 
همان طور که قبلاً نیز اطلاع رسانی شده است ، محتوای صفحه خانگی و یا homepage اعضاء محترم هیئت علمی به دو صورت در پورتال دانشگاه قابل نمایش می باشد.
الف ) صفحه خانگی رسمی : eng.ui.ac.ir/a.mohamadi
صفحه خانگی رسمی مربوط به هر عضو هیئت علمی با توجه به اطلاعات وارد شده در سامانه گلستان و نیز آنچه در سامانه نگین پژوهش توسط ایشان وارد شده است، نمایش داده می شود. لذا هرگونه تغییری در اطلاعات نگین پژوهش انجام شود لازم است در همان سامانه، کلید " بروز رسانی" انتخاب شود تا تغییرات پس از 24 ساعت در پورتال دانشگاه قابل نمایش گردد.
لازم به ذکر است ظاهر و قالب صفحه خانگی رسمی برای همه اعضا هیئت علمی تقریباً یکسان و مشابه می باشد.
برای دیدن صفحه خانگی رسمی، آدرس آن را بصورت زیر در مرورگر اینترنتی خود وارد می کنیم.
"شناسه آدرس پست الکترونیکی"ui.ac.ir/." نام دامنه دانشکده"
مثال : eng.ui.ac.ir/a.mohammadi

ب ) صفحه خانگی غیر رسمی : eng.ui.ac.ir/~a.mohamadi
اعضاء هیئت علمی، غیر از صفحه خانگی رسمی که در قسمت قبل توضیح داده شد، دارای یک صفحه غیر رسمی نیز می باشند که با سلیقه خود مطالب و ظاهر آن را انتخاب و در قالب فایل html ذخیره نموده و در فضای ftp که به این منظور در نظر گرفته شده است، ذخیره می نمایند.
برای دسترسی به این فضا احتیاج به آدرس پست الکترونیکی دانشگاهی است، که با استفاده از آن، دسترسی به فضای ftp به دو طریق امکان پذیر می گردد.


ب-1)
از طریق آدرس email.ui.ac.ir وارد ایمیل دانشگاهی شده و از منوهای بالای صفحه گزینه File Manager و سپس UI Ftp Server را انتخاب نموده ، فولدری به طور پیش فرض به نام Public_html وجود دارد که همه پوشه ها و فایل های مربوط به صفحه خانگی شخصی لازم است در این پوشه بارگذاری گردد تا از طریق آدرس زیر قابل نمایش باشد.
"شناسه آدرس پست الکترونیکی"ui.ac.ir/~." نام دامنه دانشکده"
مثال : eng.ui.ac.ir/~a.mohammadi
 
 
 
ب-2)
روش دیگر برای دسترسی به فضای ftp و قرار دادن پوشه ها و فایل های مربوطه در پوشه public_html ، این است که در پنجره my computer آدرس سرور صفحات خانگی را مطابق زیر تایپ نماییم:
ftp://192.168.50.32 و یا ftp://homepage.ui.ac.ir
 
 
 
سپس درسمت راست پنچره، کلیک راست نموده وگزینه login as را انتخاب می نماییم.
 
 
در پنجره جدیدی که بصورت شکل زیر ظاهر می شود، آدرس کامل پست الکترونیکی دانشگاهی و کلمه عبور مربوط به آن را وارد می نماییم.
در نتیجه پوشه مورد نظر (Public_html) ظاهر شده و می توان کلیه فایل های مربوط به صفحه خانگی غیر رسمی را در آن بارگذاری کرد.
 
 
 
 
 توجه :
گاهی پس از انجام تغییرات و بروز رسانی، صفحه خانگی را در مرورگر خود، بصورتی که قبلا وجود داشته و بدون اعمال تغییرات مشاهده می کنیم. علت این است که اطلاعات صفحه گاهی از حافظه نهان خوانده می شود که محتوای قبل از تغییر را ذخیره کرده است. در این شرایط تنها کافی است یک بار کلیدهای ctrl+F5 همزمان فشرده و انتخاب شوند تا حافظه نهان حذف گردد و محتوای جدید نمایش یابد.
برای مشاهده اطلاعات بیشتر، اینجا را کلیک نمایید.
 
تاریخ به روز رسانی:
1397/09/21
تعداد بازدید:
37966
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان - خیابان هزار جریب - دانشگاه اصفهان - مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات
تلفن: 37932323  تلفکس: 36684435
پست الکترونیک: citc-office@nic.ui.ac.ir
 
Powered by DorsaPortal